Rochester Electronics, LLC ATTINY26-16SI
ATTINY26-16SI
Part No.:
ATTINY26-16SI
Package:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
ShinYuaATTINY26-16SI.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
CoreProcessor:
16MHz
ProgramMemoryType:
Surface Mount
MountingType:
-40°C ~ 85°C (TA)