Comchip Technology ATV02W100B-HF
ATV02W100B-HF
Part No.:
ATV02W100B-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
TVS - Diodes
Package:
SOD-123F
Datasheet:
ShinYuaATV02W100B-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC SOD123
  • Related Categories
Package/Case:
SOD-123F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Automotive, AEC-Q101
ProductStatus:
Active
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
BidirectionalChannels:
1
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
10V
Voltage-Breakdown(Min):
11.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
17V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
11.76A
Power-PeakPulse:
200W
PowerLineProtection:
No
Applications:
Automotive
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)