Comchip Technology ATV02W151B-HF
ATV02W151B-HF
Part No.:
ATV02W151B-HF
Datasheet:
ShinYuaATV02W151B-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC SOD123
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
150V
Voltage-Breakdown(Min):
167V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
243V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
820mA
Power-PeakPulse:
200W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)