Comchip Technology ATV04A201J-HF
ATV04A201J-HF
Part No.:
ATV04A201J-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
ShinYuaATV04A201J-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 200VWM 324VC SMA
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Automotive, AEC-Q101
ProductStatus:
Active
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
1
BidirectionalChannels:
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
200V
Voltage-Breakdown(Min):
224V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
324V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1.23A
Power-PeakPulse:
400W
PowerLineProtection:
No
Applications:
Automotive
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)