Comchip Technology ATV06B151JB-HF
ATV06B151JB-HF
Part No.:
ATV06B151JB-HF
Datasheet:
ShinYuaATV06B151JB-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
150V
Voltage-Breakdown(Min):
167V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
243V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
2.47A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)