Comchip Technology ATV06B160J-HF
ATV06B160J-HF
Part No.:
ATV06B160J-HF
Datasheet:
ShinYuaATV06B160J-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
16V
Voltage-Breakdown(Min):
17.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
26V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
23.08A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)