Comchip Technology ATV06B170J-HF
ATV06B170J-HF
Part No.:
ATV06B170J-HF
Datasheet:
ShinYuaATV06B170J-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
17V
Voltage-Breakdown(Min):
18.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
27.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
21.74A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)