Comchip Technology ATV06B400J-HF
ATV06B400J-HF
Part No.:
ATV06B400J-HF
Datasheet:
ShinYuaATV06B400J-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AA
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
40V
Voltage-Breakdown(Min):
44.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
64.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
9.3A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)