Comchip Technology ATV30C141J-HF
ATV30C141J-HF
Part No.:
ATV30C141J-HF
Datasheet:
ShinYuaATV30C141J-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 140VWM 226.8VC DO214AB
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
140V
Voltage-Breakdown(Min):
155V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
226.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
13.23A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)