Comchip Technology ATV30C360J-HF
ATV30C360J-HF
Part No.:
ATV30C360J-HF
Datasheet:
ShinYuaATV30C360J-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AB
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
36V
Voltage-Breakdown(Min):
40V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
58.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
51.64A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)