Comchip Technology AUSMBJ70A-HF
AUSMBJ70A-HF
Part No.:
AUSMBJ70A-HF
Datasheet:
ShinYuaAUSMBJ70A-HF.pdf
Description:
AUTOMOTIVE DIODE TVS 70V 600W SM
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
70V
Voltage-Breakdown(Min):
77.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
113V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
5.3A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)