Comchip Technology AUSMBJ90CA-HF
AUSMBJ90CA-HF
Part No.:
AUSMBJ90CA-HF
Datasheet:
ShinYuaAUSMBJ90CA-HF.pdf
Description:
AUTOMOTIVE DIODE TVS 90V 600W SM
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
90V
Voltage-Breakdown(Min):
100V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
146V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
4.1A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)