EPCOS - TDK Electronics B57211P0200M351
B57211P0200M351
Part No.:
B57211P0200M351
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
ShinYuaB57211P0200M351.pdf
Description:
ICL 20 OHM 20% 3A 13MM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
P11
ProductStatus:
Active
R@25°C:
20 Ohms
Tolerance:
±20%
Current-SteadyStateMax:
3 A
R@Current:
380 mOhms
Diameter:
0.512 (13.00mm)
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)