EPCOS - TDK Electronics B82477D4103M000
B82477D4103M000
Part No.:
B82477D4103M000
Datasheet:
ShinYuaB82477D4103M000.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 3.75A 42 MOHM SMD
Series:
B82477D4
Inductance-ConnectedInParallel:
10 µH
Inductance-ConnectedInSeries:
40 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating-Parallel:
CurrentRating-Series:
3.75 A
CurrentSaturation-Parallel:
6.5 A
CurrentSaturation-Series:
3.25 A
DCResistance(DCR)-Parallel:
21mOhm Max
DCResistance(DCR)-Series:
84mOhm Max
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Datasheet:
ShinYuaB82477D4103M000.pdf
1. How to order B82477D4103M000 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the B82477D4103M000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B82477D4103M000?
Image B82477D4103M000 B82477D4473M000 B82477D4153M000 B82477D4472M000 B82477D4223M000
Part Number B82477D4103M000 B82477D4473M000 B82477D4153M000 B82477D4472M000 B82477D4223M000
Series B82477D4 B82477D4 B82477D4 B82477D4 B82477D4
ProductStatus Active Active Active Active Active
NumberofCoils 2 2 2 2 2
Inductance-ConnectedInParallel 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Inductance-ConnectedInSeries 40 µH 40 µH 40 µH 40 µH 40 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating-Series 3.75 A 3.75 A 3.75 A 3.75 A 3.75 A
CurrentSaturation-Parallel 6.5 A 6.5 A 6.5 A 6.5 A 6.5 A
CurrentSaturation-Series 3.25 A 3.25 A 3.25 A 3.25 A 3.25 A
DCResistance(DCR)-Parallel 21mOhm Max 21mOhm Max 21mOhm Max 21mOhm Max 21mOhm Max
DCResistance(DCR)-Series 84mOhm Max 84mOhm Max 84mOhm Max 84mOhm Max 84mOhm Max
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C