EPCOS - TDK Electronics B82477D4473M000
B82477D4473M000
Part No.:
B82477D4473M000
Datasheet:
ShinYuaB82477D4473M000.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 1.85A 145 MOHM
Series:
B82477D4
Inductance-ConnectedInParallel:
47 µH
Inductance-ConnectedInSeries:
188 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating-Parallel:
CurrentRating-Series:
1.85 A
CurrentSaturation-Parallel:
3.3 A
CurrentSaturation-Series:
1.65 A
DCResistance(DCR)-Parallel:
72.5mOhm Max
DCResistance(DCR)-Series:
290mOhm Max
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Datasheet:
ShinYuaB82477D4473M000.pdf
1. How to order B82477D4473M000 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the B82477D4473M000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B82477D4473M000?
Image B82477D4103M000 B82477D4473M000 B82477D4153M000 B82477D4472M000 B82477D4223M000
Part Number B82477D4103M000 B82477D4473M000 B82477D4153M000 B82477D4472M000 B82477D4223M000
Series B82477D4 B82477D4 B82477D4 B82477D4 B82477D4
ProductStatus Active Active Active Active Active
NumberofCoils 2 2 2 2 2
Inductance-ConnectedInParallel 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH
Inductance-ConnectedInSeries 188 µH 188 µH 188 µH 188 µH 188 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating-Series 1.85 A 1.85 A 1.85 A 1.85 A 1.85 A
CurrentSaturation-Parallel 3.3 A 3.3 A 3.3 A 3.3 A 3.3 A
CurrentSaturation-Series 1.65 A 1.65 A 1.65 A 1.65 A 1.65 A
DCResistance(DCR)-Parallel 72.5mOhm Max 72.5mOhm Max 72.5mOhm Max 72.5mOhm Max 72.5mOhm Max
DCResistance(DCR)-Series 290mOhm Max 290mOhm Max 290mOhm Max 290mOhm Max 290mOhm Max
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C