EPCOS - TDK Electronics B82559A0203A024
B82559A0203A024
Part No.:
B82559A0203A024
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard, 3 Lead
Datasheet:
ShinYuaB82559A0203A024.pdf
Description:
FIXED IND 20UH 24A 3.4 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard, 3 Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ERU24 - Flat Wire Inductor
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
20 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
24 A
Current-Saturation(Isat):
21.5A
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
3.4mOhm
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
AEC-Q200
OperatingTemperature:
-40°C ~ 150°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaB82559A0203A024.pdf
1. How to order B82559A0203A024 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the B82559A0203A024 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B82559A0203A024?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image B82559A0203A024 B82559A2102A024 B82559A4222A024 B82559A3152A024 B82559A7682A024
Part Number B82559A0203A024 B82559A2102A024 B82559A4222A024 B82559A3152A024 B82559A7682A024
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 20 µH 20 µH 20 µH 20 µH 20 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 24 A 24 A 24 A 24 A 24 A
Current-Saturation(Isat) 21.5A 21.5A 21.5A 21.5A 21.5A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 3.4mOhm 3.4mOhm 3.4mOhm 3.4mOhm 3.4mOhm
Q@Freq - - - - -
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
OperatingTemperature -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz