EPCOS - TDK Electronics B82559A4222A024
B82559A4222A024
Part No.:
B82559A4222A024
Package:
Nonstandard, 3 Lead
Datasheet:
ShinYuaB82559A4222A024.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 44.9A 0.85 MOHM
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard, 3 Lead
Series:
ERU24 - Flat Wire Inductor
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
44.9 A
Current-Saturation(Isat):
67.9A
DCResistance(DCR):
0.85mOhm
OperatingTemperature:
-40°C ~ 150°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz
Datasheet:
ShinYuaB82559A4222A024.pdf
1. How to order B82559A4222A024 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the B82559A4222A024 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B82559A4222A024?
Image B82559A0203A024 B82559A2102A024 B82559A4222A024 B82559A3152A024 B82559A7682A024
Part Number B82559A0203A024 B82559A2102A024 B82559A4222A024 B82559A3152A024 B82559A7682A024
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 44.9 A 44.9 A 44.9 A 44.9 A 44.9 A
Current-Saturation(Isat) 67.9A 67.9A 67.9A 67.9A 67.9A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 0.85mOhm 0.85mOhm 0.85mOhm 0.85mOhm 0.85mOhm
OperatingTemperature -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz