Eaton - Electronics Division BK/ABC-20-R
BK/ABC-20-R
Part No.:
BK/ABC-20-R
Datasheet:
ShinYuaBK/ABC-20-R.pdf
Description:
FUSE CERM 20A 250VAC 125VDC 3AB
CurrentRating(Amps):
20 A
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
125 V
MeltingI²t:
400A AC, 10kA DC
ApprovalAgency:
550.8
Datasheet:
ShinYuaBK/ABC-20-R.pdf
1. How to order BK/ABC-20-R on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the BK/ABC-20-R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BK/ABC-20-R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BK/ABC-20-R.
CurrentRating(Amps) 20 A 20 A 20 A 20 A 20 A
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
ResponseTime Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow
MeltingI²t 400A AC, 10kA DC 400A AC, 10kA DC 400A AC, 10kA DC 400A AC, 10kA DC 400A AC, 10kA DC