Eaton - Electronics Division BK/MDA-15-R
BK/MDA-15-R
Part No.:
BK/MDA-15-R
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
ShinYuaBK/MDA-15-R.pdf
Description:
FUSE CERAMIC 15A 250VAC 3AB 3AG
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Series:
MDA
ProductStatus:
Active
MountingType:
Holder
FuseType:
Cartridge, Ceramic
CurrentRating(Amps):
15 A
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
ResponseTime:
Slow Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage:
3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4
MeltingI²t:
750A
ApprovalAgency:
336.82
OperatingTemperature:
CE, CSA, UL
Color:
Category:
Fuses
Datasheet:
ShinYuaBK/MDA-15-R.pdf
1. How to order BK/MDA-15-R on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the BK/MDA-15-R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BK/MDA-15-R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BK/MDA-15-R.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series MDA MDA MDA MDA MDA
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Holder Holder Holder Holder Holder
CurrentRating(Amps) 15 A 15 A 15 A 15 A 15 A
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC - - - - -
ResponseTime Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow
MeltingI²t 750A 750A 750A 750A 750A