Eaton - Electronics Division BK/MDA-25-R
BK/MDA-25-R
Part No.:
BK/MDA-25-R
Datasheet:
ShinYuaBK/MDA-25-R.pdf
Description:
FUSE CERM 25A 250VAC 125VDC 3AB
Series:
MDA
FuseType:
Cartridge, Ceramic
CurrentRating(Amps):
25 A
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
125 V
MeltingI²t:
1.5kA AC, 10kA DC
ApprovalAgency:
734.69
Datasheet:
ShinYuaBK/MDA-25-R.pdf
1. How to order BK/MDA-25-R on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the BK/MDA-25-R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BK/MDA-25-R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BK/MDA-25-R.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series MDA MDA MDA MDA MDA
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Holder Holder Holder Holder Holder
CurrentRating(Amps) 25 A 25 A 25 A 25 A 25 A
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V