Eaton - Electronics Division BK/MDL-15-R
BK/MDL-15-R
Part No.:
BK/MDL-15-R
Datasheet:
ShinYuaBK/MDL-15-R.pdf
Description:
FUSE GLASS 15A 32VAC 3AB 3AG
Series:
MDL
FuseType:
Cartridge, Glass
CurrentRating(Amps):
15 A
VoltageRating-AC:
32 V
MeltingI²t:
1kA
ApprovalAgency:
354
Datasheet:
ShinYuaBK/MDL-15-R.pdf
1. How to order BK/MDL-15-R on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the BK/MDL-15-R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BK/MDL-15-R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BK/MDL-15-R.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series MDL MDL MDL MDL MDL
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Holder Holder Holder Holder Holder
FuseType Cartridge, Glass Cartridge, Glass Cartridge, Glass Cartridge, Glass Cartridge, Glass
CurrentRating(Amps) 15 A 15 A 15 A 15 A 15 A
VoltageRating-AC 32 V 32 V 32 V 32 V 32 V