Rohm Semiconductor BU15JA2MNVX-CTL
BU15JA2MNVX-CTL
Part No.:
BU15JA2MNVX-CTL
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
4-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
ShinYuaBU15JA2MNVX-CTL.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.5V SSON004R1010
  • Related Categories
Package/Case:
4-UDFN Exposed Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
Automotive, AEC-Q100
ProductStatus:
Active
OutputConfiguration:
Positive
OutputType:
Fixed
NumberofRegulators:
1
Voltage-Input(Max):
6V
Voltage-Output(Min/Fixed):
1.5V
Voltage-Output(Max):
VoltageDropout(Max):
0.83V @ 200mA
Current-Output:
200mA
Current-Quiescent(Iq):
90 µA
Current-Supply(Max):
PSRR:
70dB (1kHz)
ControlFeatures:
ON/OFF
ProtectionFeatures:
Over Current, Over Temperature
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
MountingType:
Surface Mount
Category:
Datasheet:
ShinYuaBU15JA2MNVX-CTL.pdf
1. How to order BU15JA2MNVX-CTL on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the BU15JA2MNVX-CTL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BU15JA2MNVX-CTL?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BD4271HFP-CTR BU15JA2MNVX-CTL BU2JJA2MNVX-CTL BU10JA2MNVX-CTL BD60HA3MEFJ-ME2
Part Number BD4271HFP-CTR BU15JA2MNVX-CTL BU2JJA2MNVX-CTL BU10JA2MNVX-CTL BD60HA3MEFJ-ME2
ProductStatus Active Active Active Active Active
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofRegulators 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Max) 6V 6V 6V 6V 6V
Voltage-Output(Min/Fixed) 1.5V 1.5V 1.5V 1.5V 1.5V
Voltage-Output(Max) - - - - -
VoltageDropout(Max) 0.83V @ 200mA 0.83V @ 200mA 0.83V @ 200mA 0.83V @ 200mA 0.83V @ 200mA
Current-Output 200mA 200mA 200mA 200mA 200mA
Current-Quiescent(Iq) 90 µA 90 µA 90 µA 90 µA 90 µA
Current-Supply(Max) - - - - -
PSRR 70dB (1kHz) 70dB (1kHz) 70dB (1kHz) 70dB (1kHz) 70dB (1kHz)
ControlFeatures ON/OFF ON/OFF ON/OFF ON/OFF ON/OFF
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C