STMicroelectronics BYW51-200
BYW51-200
Part No.:
BYW51-200
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
Diodes - Rectifiers - Arrays
Package:
TO-220-3
Datasheet:
ShinYuaBYW51-200.pdf
Description:
DIODE ARRAY GP 200V 10A TO220AB
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Obsolete
DiodeConfiguration:
1 Pair Common Cathode
DiodeType:
Standard
Voltage-DCReverse(Vr)(Max):
200 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode):
10A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If:
850 mV @ 8 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr):
35 ns
Current-ReverseLeakage@Vr:
15 µA @ 200 V
OperatingTemperature-Junction:
150°C (Max)
MountingType:
Through Hole
Category:
Diodes - Rectifiers - Arrays
Datasheet:
ShinYuaBYW51-200.pdf
1. How to order BYW51-200 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the BYW51-200 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BYW51-200?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BYW51-200.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as BYW51-200 pin diagram, BYW51-200 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BYT261PIV-400 BYW99W-200 BYV541V-200 BYW99P-200 BYW51-200
Part Number BYT261PIV-400 BYW99W-200 BYV541V-200 BYW99P-200 BYW51-200
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
DiodeType Standard Standard Standard Standard Standard
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 200 V 200 V 200 V 200 V 200 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 10A 10A 10A 10A 10A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 850 mV @ 8 A 850 mV @ 8 A 850 mV @ 8 A 850 mV @ 8 A 850 mV @ 8 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) 35 ns 35 ns 35 ns 35 ns 35 ns
Current-ReverseLeakage@Vr 15 µA @ 200 V 15 µA @ 200 V 15 µA @ 200 V 15 µA @ 200 V 15 µA @ 200 V
OperatingTemperature-Junction 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max)