Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZW04-102HE3/54
BZW04-102HE3/54
Part No.:
BZW04-102HE3/54
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-204AL, DO-41, Axial
Datasheet:
ShinYuaBZW04-102HE3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 102VWM 165VC DO204AL
  • Related Categories
Package/Case:
DO-204AL, DO-41, Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
ProductStatus:
Active
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
1
BidirectionalChannels:
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
102V
Voltage-Breakdown(Min):
114V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
165V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
2.4A
Power-PeakPulse:
400W
PowerLineProtection:
No
Applications:
Automotive
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
MountingType:
Through Hole
Category:
TVS - Diodes
Datasheet:
ShinYuaBZW04-102HE3/54.pdf
1. How to order BZW04-102HE3/54 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the BZW04-102HE3/54 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZW04-102HE3/54?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 102V 102V 102V 102V 102V
Voltage-Breakdown(Min) 114V 114V 114V 114V 114V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 165V 165V 165V 165V 165V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 2.4A 2.4A 2.4A 2.4A 2.4A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W