Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZW04-136BHE3/54
BZW04-136BHE3/54
Part No.:
BZW04-136BHE3/54
Datasheet:
ShinYuaBZW04-136BHE3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 136VWM 219VC DO204AL
Series:
Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
136V
Voltage-Breakdown(Min):
152V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
219V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1.8A
Power-PeakPulse:
400W
Applications:
Automotive
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
MountingType:
Through Hole
Datasheet:
ShinYuaBZW04-136BHE3/54.pdf
1. How to order BZW04-136BHE3/54 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the BZW04-136BHE3/54 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZW04-136BHE3/54?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 136V 136V 136V 136V 136V
Voltage-Breakdown(Min) 152V 152V 152V 152V 152V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 219V 219V 219V 219V 219V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 1.8A 1.8A 1.8A 1.8A 1.8A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W