Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZW04-154BHE3/54
BZW04-154BHE3/54
Part No.:
BZW04-154BHE3/54
Datasheet:
ShinYuaBZW04-154BHE3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 154VWM 246VC DO204AL
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
154V
Voltage-Breakdown(Min):
171V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
246V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1.6A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
ShinYuaBZW04-154BHE3/54.pdf
1. How to order BZW04-154BHE3/54 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the BZW04-154BHE3/54 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZW04-154BHE3/54?
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 154V 154V 154V 154V 154V
Voltage-Breakdown(Min) 171V 171V 171V 171V 171V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 246V 246V 246V 246V 246V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 1.6A 1.6A 1.6A 1.6A 1.6A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W