Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZW04-171BHE3/54
BZW04-171BHE3/54
Part No.:
BZW04-171BHE3/54
Datasheet:
ShinYuaBZW04-171BHE3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 171VWM 274VC DO204AL
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
171V
Voltage-Breakdown(Min):
190V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
274V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1.5A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
ShinYuaBZW04-171BHE3/54.pdf
1. How to order BZW04-171BHE3/54 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the BZW04-171BHE3/54 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZW04-171BHE3/54?
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 171V 171V 171V 171V 171V
Voltage-Breakdown(Min) 190V 190V 190V 190V 190V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 274V 274V 274V 274V 274V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 1.5A 1.5A 1.5A 1.5A 1.5A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W