Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZW04-188BHE3/54
BZW04-188BHE3/54
Part No.:
BZW04-188BHE3/54
Datasheet:
ShinYuaBZW04-188BHE3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 188VWM 301VC DO204AL
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
188V
Voltage-Breakdown(Min):
209V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
301V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1.4A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
ShinYuaBZW04-188BHE3/54.pdf
1. How to order BZW04-188BHE3/54 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the BZW04-188BHE3/54 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZW04-188BHE3/54?
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 188V 188V 188V 188V 188V
Voltage-Breakdown(Min) 209V 209V 209V 209V 209V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 301V 301V 301V 301V 301V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 1.4A 1.4A 1.4A 1.4A 1.4A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W