Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZW04-299-E3/54
BZW04-299-E3/54
Part No.:
BZW04-299-E3/54
Datasheet:
ShinYuaBZW04-299-E3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 299VWM 482VC DO204AL
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
299V
Voltage-Breakdown(Min):
332V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
482V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
800mA
Power-PeakPulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)