Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZW04-5V8BHE3/54
BZW04-5V8BHE3/54
Part No.:
BZW04-5V8BHE3/54
Datasheet:
ShinYuaBZW04-5V8BHE3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO204AL
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
5.8V
Voltage-Breakdown(Min):
6.45V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
10.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
38A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
ShinYuaBZW04-5V8BHE3/54.pdf
1. How to order BZW04-5V8BHE3/54 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the BZW04-5V8BHE3/54 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZW04-5V8BHE3/54?
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 5.8V 5.8V 5.8V 5.8V 5.8V
Voltage-Breakdown(Min) 6.45V 6.45V 6.45V 6.45V 6.45V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 10.5V 10.5V 10.5V 10.5V 10.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 38A 38A 38A 38A 38A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W