Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZW04-6V4BHE3/54
BZW04-6V4BHE3/54
Part No.:
BZW04-6V4BHE3/54
Datasheet:
ShinYuaBZW04-6V4BHE3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO204AL
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
6.4V
Voltage-Breakdown(Min):
7.13V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
11.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
35.4A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
ShinYuaBZW04-6V4BHE3/54.pdf
1. How to order BZW04-6V4BHE3/54 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the BZW04-6V4BHE3/54 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZW04-6V4BHE3/54?
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 6.4V 6.4V 6.4V 6.4V 6.4V
Voltage-Breakdown(Min) 7.13V 7.13V 7.13V 7.13V 7.13V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 11.3V 11.3V 11.3V 11.3V 11.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 35.4A 35.4A 35.4A 35.4A 35.4A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W