Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZW04-78HE3/54
BZW04-78HE3/54
Part No.:
BZW04-78HE3/54
Datasheet:
ShinYuaBZW04-78HE3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 125VC DO204AL
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
78V
Voltage-Breakdown(Min):
86.5V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
125V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
3.2A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
ShinYuaBZW04-78HE3/54.pdf
1. How to order BZW04-78HE3/54 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the BZW04-78HE3/54 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZW04-78HE3/54?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 78V 78V 78V 78V 78V
Voltage-Breakdown(Min) 86.5V 86.5V 86.5V 86.5V 86.5V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 125V 125V 125V 125V 125V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 3.2A 3.2A 3.2A 3.2A 3.2A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W