Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZW04-9V4HE3/54
BZW04-9V4HE3/54
Part No.:
BZW04-9V4HE3/54
Datasheet:
ShinYuaBZW04-9V4HE3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO204AL
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
9.4V
Voltage-Breakdown(Min):
10.5V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
15.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
25.7A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
ShinYuaBZW04-9V4HE3/54.pdf
1. How to order BZW04-9V4HE3/54 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the BZW04-9V4HE3/54 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZW04-9V4HE3/54?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 9.4V 9.4V 9.4V 9.4V 9.4V
Voltage-Breakdown(Min) 10.5V 10.5V 10.5V 10.5V 10.5V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 15.6V 15.6V 15.6V 15.6V 15.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 25.7A 25.7A 25.7A 25.7A 25.7A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W