Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX384B27-E3-08
BZX384B27-E3-08
Part No.:
BZX384B27-E3-08
Datasheet:
ShinYuaBZX384B27-E3-08.pdf
Description:
DIODE ZENER 27V 200MW SOD323
Series:
BZX384
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Package / Case:
80 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
27 V
Supplier Device Package:
50 nA @ 18.9 V