Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX384C24-E3-08
BZX384C24-E3-08
Part No.:
BZX384C24-E3-08
Datasheet:
ShinYuaBZX384C24-E3-08.pdf
Description:
DIODE ZENER 24V 200MW SOD323
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
BZX384
Tolerance:
±5%
Power - Max:
200 mW
Package / Case:
70 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
24 V
Supplier Device Package:
50 nA @ 16.8 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Datasheet:
ShinYuaBZX384C24-E3-08.pdf
1. How to order BZX384C24-E3-08 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the BZX384C24-E3-08 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZX384C24-E3-08?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BZX384C43-E3-08 BZX384C3V9-E3-08 BZX384C36-E3-08 BZX384C20-E3-08 BZX384C24-E3-08
Part Number BZX384C43-E3-08 BZX384C3V9-E3-08 BZX384C36-E3-08 BZX384C20-E3-08 BZX384C24-E3-08
Series BZX384 BZX384 BZX384 BZX384 BZX384
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Part Status Active Active Active Active Active
Power - Max 200 mW 200 mW 200 mW 200 mW 200 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case 70 Ohms 70 Ohms 70 Ohms 70 Ohms 70 Ohms
Impedance (Max) (Zzt) -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Operating Temperature 24 V 24 V 24 V 24 V 24 V
Supplier Device Package 50 nA @ 16.8 V 50 nA @ 16.8 V 50 nA @ 16.8 V 50 nA @ 16.8 V 50 nA @ 16.8 V