Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX85B11-TAP
BZX85B11-TAP
Part No.:
BZX85B11-TAP
Datasheet:
ShinYuaBZX85B11-TAP.pdf
Description:
DIODE ZENER 11V 1.3W DO41
Packaging:
Tape & Box (TB)
Tolerance:
±2%
Part Status:
Active
Power - Max:
1.3 W
Package / Case:
8 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 175°C
Operating Temperature:
11 V
Supplier Device Package:
500 nA @ 8.2 V