Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX85C39-TR
BZX85C39-TR
Part No.:
BZX85C39-TR
Datasheet:
ShinYuaBZX85C39-TR.pdf
Description:
DIODE ZENER 39V 1.3W DO41
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Tolerance:
±5%
Part Status:
Active
Power - Max:
1.3 W
Package / Case:
50 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 175°C
Operating Temperature:
39 V
Supplier Device Package:
500 nA @ 30 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Datasheet:
ShinYuaBZX85C39-TR.pdf
1. How to order BZX85C39-TR on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the BZX85C39-TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZX85C39-TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZX85C39-TR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BZX85C8V2-TAP BZX85C39-TR BZX85C43-TR BZX85C36-TR BZX85C11-TAP
Part Number BZX85C8V2-TAP BZX85C39-TR BZX85C43-TR BZX85C36-TR BZX85C11-TAP
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Part Status Active Active Active Active Active
Power - Max 1.3 W 1.3 W 1.3 W 1.3 W 1.3 W
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Package / Case 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Impedance (Max) (Zzt) -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Operating Temperature 39 V 39 V 39 V 39 V 39 V
Supplier Device Package 500 nA @ 30 V 500 nA @ 30 V 500 nA @ 30 V 500 nA @ 30 V 500 nA @ 30 V