Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX85B62-TAP
BZX85B62-TAP
Part No.:
BZX85B62-TAP
Datasheet:
ShinYuaBZX85B62-TAP.pdf
Description:
DIODE ZENER 62V 1.3W DO41
Packaging:
Tape & Box (TB)
Tolerance:
±2%
Part Status:
Active
Power - Max:
1.3 W
Package / Case:
125 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 175°C
Operating Temperature:
62 V
Supplier Device Package:
500 nA @ 47 V