Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX85B75-TR
BZX85B75-TR
Part No.:
BZX85B75-TR
Datasheet:
ShinYuaBZX85B75-TR.pdf
Description:
DIODE ZENER 75V 1.3W DO41
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Tolerance:
±2%
Part Status:
Active
Power - Max:
1.3 W
Package / Case:
135 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 175°C
Operating Temperature:
75 V
Supplier Device Package:
500 nA @ 56 V