Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX85B82-TAP
BZX85B82-TAP
Part No.:
BZX85B82-TAP
Datasheet:
ShinYuaBZX85B82-TAP.pdf
Description:
DIODE ZENER 82V 1.3W DO41
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Tolerance:
±2%
Part Status:
Last Time Buy
Power - Max:
1.3 W
Package / Case:
200 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
175°C
Operating Temperature:
82 V
Supplier Device Package:
500 nA @ 62 V