Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX85B91-TAP
BZX85B91-TAP
Part No.:
BZX85B91-TAP
Datasheet:
ShinYuaBZX85B91-TAP.pdf
Description:
DIODE ZENER 91V 1.3W DO41
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Tolerance:
±2%
Part Status:
Last Time Buy
Power - Max:
1.3 W
Package / Case:
250 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
175°C
Operating Temperature:
91 V
Supplier Device Package:
500 nA @ 68 V