Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX85C68-TR
BZX85C68-TR
Part No.:
BZX85C68-TR
Datasheet:
ShinYuaBZX85C68-TR.pdf
Description:
DIODE ZENER 68V 1.3W DO41
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Tolerance:
±5%
Power - Max:
1.3 W
Package / Case:
130 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 175°C
Operating Temperature:
68 V
Supplier Device Package:
500 nA @ 51 V