Eaton - Electronics Division C308F-V-80MA-TR1
C308F-V-80MA-TR1
Part No.:
C308F-V-80MA-TR1
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
ShinYuaC308F-V-80MA-TR1.pdf
Description:
FUSE CERAMIC 80MA 250VAC/VDC
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
C308F
ProductStatus:
Active
MountingType:
Through Hole
FuseType:
Cartridge, Ceramic
CurrentRating(Amps):
80 mA
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
250 V
ResponseTime:
Fast Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage:
Cartridge, Non-Standard (Axial)
MeltingI²t:
4kA
ApprovalAgency:
OperatingTemperature:
cURus
Color:
-55°C ~ 125°C