KEMET CDR03BX223BKWM
CDR03BX223BKWM
Part No.:
CDR03BX223BKWM
Manufacturer:
KEMET
Datasheet:
ShinYuaCDR03BX223BKWM.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 100V BX 1808
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
M (1%)
Size/Dimension:
0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.080 (2.03mm)
LeadSpacing:
Datasheet:
ShinYuaCDR03BX223BKWM.pdf
1. How to order CDR03BX223BKWM on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CDR03BX223BKWM price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR03BX223BKWM?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR03BX223BKUS7185 CDR03BX153BKUS CDR03BX333BKUS CDR03BX393AKUR CDR03BX223BKWM
Part Number CDR03BX223BKUS7185 CDR03BX153BKUS CDR03BX333BKUS CDR03BX393AKUR CDR03BX223BKWM
Manufacturer KEMET KEMET KEMET KEMET KEMET
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 0.022 µF 0.022 µF 0.022 µF 0.022 µF 0.022 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 100V 100V 100V 100V 100V
TemperatureCoefficient BX BX BX BX BX
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications High Reliability High Reliability High Reliability High Reliability High Reliability
FailureRate M (1%) M (1%) M (1%) M (1%) M (1%)
Size/Dimension 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.080 (2.03mm) 0.080 (2.03mm) 0.080 (2.03mm) 0.080 (2.03mm) 0.080 (2.03mm)