KEMET CDR03BX393AKUR
CDR03BX393AKUR
Part No.:
CDR03BX393AKUR
Manufacturer:
KEMET
Datasheet:
ShinYuaCDR03BX393AKUR.pdf
Description:
CAP CER 0.039UF 50V BX 1808
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
R (0.01%)
Size/Dimension:
0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.080 (2.03mm)
LeadSpacing:
Datasheet:
ShinYuaCDR03BX393AKUR.pdf
1. How to order CDR03BX393AKUR on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CDR03BX393AKUR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR03BX393AKUR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR03BX223BKUS7185 CDR03BX153BKUS CDR03BX333BKUS CDR03BX393AKUR CDR03BX223BKWM
Part Number CDR03BX223BKUS7185 CDR03BX153BKUS CDR03BX333BKUS CDR03BX393AKUR CDR03BX223BKWM
Manufacturer KEMET KEMET KEMET KEMET KEMET
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 0.039 µF 0.039 µF 0.039 µF 0.039 µF 0.039 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 50V 50V 50V 50V 50V
TemperatureCoefficient BX BX BX BX BX
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications High Reliability High Reliability High Reliability High Reliability High Reliability
FailureRate R (0.01%) R (0.01%) R (0.01%) R (0.01%) R (0.01%)
Size/Dimension 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.080 (2.03mm) 0.080 (2.03mm) 0.080 (2.03mm) 0.080 (2.03mm) 0.080 (2.03mm)