Sumida America Components Inc. CDRH104RNP-100NC
CDRH104RNP-100NC
Part No.:
CDRH104RNP-100NC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaCDRH104RNP-100NC.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 3.8A 35 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CDRH104R
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±30%
CurrentRating(Amps):
3.8 A
Current-Saturation(Isat):
4.4A
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
35mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 100°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaCDRH104RNP-100NC.pdf
1. How to order CDRH104RNP-100NC on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CDRH104RNP-100NC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDRH104RNP-100NC?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDRH104RNP-150NC CDRH104RNP-680NC CDRH104RNP-3R8NC CDRH104RNP-470NC CDRH104RNP-100NC
Part Number CDRH104RNP-150NC CDRH104RNP-680NC CDRH104RNP-3R8NC CDRH104RNP-470NC CDRH104RNP-100NC
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Series CDRH104R CDRH104R CDRH104R CDRH104R CDRH104R
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core - - - - -
Inductance 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Tolerance ±30% ±30% ±30% ±30% ±30%
CurrentRating(Amps) 3.8 A 3.8 A 3.8 A 3.8 A 3.8 A
Current-Saturation(Isat) 4.4A 4.4A 4.4A 4.4A 4.4A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 35mOhm Max 35mOhm Max 35mOhm Max 35mOhm Max 35mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz