Sumida America Components Inc. CDRH104RNP-470NC
CDRH104RNP-470NC
Part No.:
CDRH104RNP-470NC
Datasheet:
ShinYuaCDRH104RNP-470NC.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 1.9A 128 MOHM SMD
Series:
CDRH104R
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±30%
CurrentRating(Amps):
1.9 A
Current-Saturation(Isat):
2.1A
DCResistance(DCR):
128mOhm Max
OperatingTemperature:
-40°C ~ 100°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz
Datasheet:
ShinYuaCDRH104RNP-470NC.pdf
1. How to order CDRH104RNP-470NC on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CDRH104RNP-470NC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDRH104RNP-470NC?
Image CDRH104RNP-150NC CDRH104RNP-680NC CDRH104RNP-3R8NC CDRH104RNP-470NC CDRH104RNP-100NC
Part Number CDRH104RNP-150NC CDRH104RNP-680NC CDRH104RNP-3R8NC CDRH104RNP-470NC CDRH104RNP-100NC
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Series CDRH104R CDRH104R CDRH104R CDRH104R CDRH104R
Material-Core - - - - -
Inductance 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH
Tolerance ±30% ±30% ±30% ±30% ±30%
CurrentRating(Amps) 1.9 A 1.9 A 1.9 A 1.9 A 1.9 A
Current-Saturation(Isat) 2.1A 2.1A 2.1A 2.1A 2.1A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 128mOhm Max 128mOhm Max 128mOhm Max 128mOhm Max 128mOhm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz