Vishay Sfernice CHPHT0603K1004FGT
CHPHT0603K1004FGT
Part No.:
CHPHT0603K1004FGT
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCHPHT0603K1004FGT.pdf
Description:
RES SMD 1M OHM 1% 0.0125W 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CHPHT
ProductStatus:
Active
Resistance:
1 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.0125W
Composition:
Thick Film
Features:
Moisture Resistant
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 230°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.063 L x 0.035 W (1.60mm x 0.90mm)
Height-Seated(Max):
0.020 (0.51mm)