Vishay Sfernice CHPHT0603K2002FGT
CHPHT0603K2002FGT
Part No.:
CHPHT0603K2002FGT
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCHPHT0603K2002FGT.pdf
Description:
RES SMD 20K OHM 1% 0.0125W 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.0125W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 230°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.063 L x 0.035 W (1.60mm x 0.90mm)
Height-Seated(Max):
0.020 (0.51mm)
NumberofTerminations:
Datasheet:
ShinYuaCHPHT0603K2002FGT.pdf
1. How to order CHPHT0603K2002FGT on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CHPHT0603K2002FGT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CHPHT0603K2002FGT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CHPHT0805K4991FGT CHPHT0603LR100JGT CHPHT0603K2002FGT CHPHT0805K4992FGT CHPHT0805K4643FGT
Manufacturer Vishay Sfernice Vishay Sfernice Vishay Sfernice Vishay Sfernice Vishay Sfernice
Series CHPHT CHPHT CHPHT CHPHT CHPHT
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 20 kOhms 20 kOhms 20 kOhms 20 kOhms 20 kOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.0125W 0.0125W 0.0125W 0.0125W 0.0125W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 230°C -55°C ~ 230°C -55°C ~ 230°C -55°C ~ 230°C -55°C ~ 230°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.063 L x 0.035 W (1.60mm x 0.90mm) 0.063 L x 0.035 W (1.60mm x 0.90mm) 0.063 L x 0.035 W (1.60mm x 0.90mm) 0.063 L x 0.035 W (1.60mm x 0.90mm) 0.063 L x 0.035 W (1.60mm x 0.90mm)
Height-Seated(Max) 0.020 (0.51mm) 0.020 (0.51mm) 0.020 (0.51mm) 0.020 (0.51mm) 0.020 (0.51mm)