Vishay Sfernice CHPHT0805K4643FGT
CHPHT0805K4643FGT
Part No.:
CHPHT0805K4643FGT
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCHPHT0805K4643FGT.pdf
Description:
RES SMD 464K OHM 1% 0.02W 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
464 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.02W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 230°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.073 L x 0.049 W (1.85mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.020 (0.51mm)
Datasheet:
ShinYuaCHPHT0805K4643FGT.pdf
1. How to order CHPHT0805K4643FGT on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CHPHT0805K4643FGT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CHPHT0805K4643FGT?
Image CHPHT0805K4991FGT CHPHT0603LR100JGT CHPHT0603K2002FGT CHPHT0805K4992FGT CHPHT0805K4643FGT
Resistance 464 kOhms 464 kOhms 464 kOhms 464 kOhms 464 kOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.02W 0.02W 0.02W 0.02W 0.02W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 230°C -55°C ~ 230°C -55°C ~ 230°C -55°C ~ 230°C -55°C ~ 230°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.073 L x 0.049 W (1.85mm x 1.25mm) 0.073 L x 0.049 W (1.85mm x 1.25mm) 0.073 L x 0.049 W (1.85mm x 1.25mm) 0.073 L x 0.049 W (1.85mm x 1.25mm) 0.073 L x 0.049 W (1.85mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max) 0.020 (0.51mm) 0.020 (0.51mm) 0.020 (0.51mm) 0.020 (0.51mm) 0.020 (0.51mm)